Przejdź do treści

NAZWA:

Fohow Haicao Gai 

KOD:

KODBA01

SKŁAD:

wapń z wodorostów morskich, olej roślinny, żelatyna.

Kapsułki miękkie Haicao Gai są produkowane z zastosowaniem opatentowanej technologii i stanowią najnowszy produkt uzupełniający niedobory wapnia w organizmie. Podstawowym składnikiem produktu jest wapń pochodzący z zielonych alg.

Opis:

Kapsułki miękkie Haicao Gai są produkowane z zastosowaniem opatentowanej technologii i stanowią najnowszy produkt uzupełniający niedobory wapnia w organizmie. Podstawowym składnikiem produktu jest wapń pochodzący z zielonych alg. Produkt jest całkowicie naturalny, przez co zawarty w nim wapń jest łatwo przyswajalny dla organizmu. 

Zastosowanie: Produkt stosowany w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na wapń. 

O roli i znaczeniu morskich zielenic w żywieniu człowieka wspomniano, kiedy omawiana była spirulina, wchodząca w skład suplementu diety Gaoqian. Zielenice Liucao, obecne w miękkich kapsułkach Haicao Gai, pod względem składu są bardzo podobne do spiruliny i posiadają podobne działanie. Szczególnie należy odnotować dużą ilość witamin (betakaroten, witaminy C, E, z grupy B i inne) i minerałów (magnez, jod, żelazo, selen, cynk i inne) a zwłaszcza wapnia w tych wodorostach.

W aptekach sprzedaje się wiele różnych preparatów z zawartością wapnia – Jednakże do tej pory nie udawało się otrzymać łatwo przyswajalnego wapnia. Należy odnotować, że po raz pierwszy w praktyce światowej, dzięki szczególnie zaawansowanym technologiom chińskiej korporacji Fohow udało się wyodrębnić z wodorostów wapń najłatwiej i praktycznie w całości przyswajany przez ludzki organizm, bez żadnych skutków ubocznych.

Znaczenie wapnia jest duże, szczególnie, gdy spotykamy się, z problemami osteoporozy, złamaniami kości, zaburzeniami czynności serca itd. Nie wystarcza przyjmowanie pożywienia bogatego w wapń, trzeba go przyswoić – w tym celu wapń powinien zostać przekształcony w postać jonową. Następuje to w żołądku, w wyniku oddziaływania kwasu solnego. Jeżeli wydzielanie kwasu solnego jest zbyt słabe, zostaje zaburzone przyswajanie wapnia. Z wiekiem rozwija się deficyt wapnia w organizmie: około 40 roku życia występuje już u 50% ludzi, około 60 roku życia – u 90 %. Przejawia się to zmęczeniem, wczesnym starzeniem, spadkiem koncentracji uwagi, skurczami mięśni łydek, schorzeniami układu krążenia, narządów układu oddechowego. Z wiekiem proces odtwarzania tkanki kostnej w organizmie ulega spowolnieniu, w wyniku czego może rozwinąć się, zrzeszotnienie kości – osteoporoza, przejawiająca się, spadkiem masy tkanki kostnej. Przyczyną choroby jest pogorszenie przyswajania wapnia przez organizm, które może być dziedziczne lub spowodowane brakiem hormonów żeńskich w okresie menopauzy. Osteoporoza może rozwijać się również z powodu niesprzyjającej sytuacji ekologicznej oraz w związku z pogorszeniem diety, spowodowanym dostarczaniem zbyt malej ilości wapnia do organizmu. Bardzo często osteoporoza rozwija się niezauważalnie i ujawnia dopiero po złamaniach pod wpływem nawet niewielkiego obciążenia lub słabego uderzenia. Nierzadko osteoporoza nazywana bywa „niewidzialną epidemią”, czasami stawiana jest nawet na czwartym miejscu w szeregu przyczyn śmiertelności (po chorobach układu krążenia, onkologicznych i cukrzycy) . Ważną rolę w rozwoju osteoporozy odgrywa czynnik wzrostu. Według statystyk medycznych osteoporozę stwierdzono u 30-50% pięćdziesięcioletnich osób (głównie kobiet), a po 75 roku życia cierpi na nią połowa mężczyzn i kobiet. Obecnie osteoporoza staje się również problemem osób młodych.

Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych zębów i kości, bierze udział w specjalizacji komórek, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych, w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, do prawidłowego krzepnięcia krwi. 

W jakich przypadkach szczególnie zalecana jest suplementacja wapniem?

• W alergiach skórnych, skazach (świąd, egzema, łuszczyca); 

• Jako profilaktyka osteoporozy, krzywicy, próchnicy zębów; 

• W okresie klimakterium i poklimakteryjnym; 

•  Przy złamaniach; 

•  Dla dzieci i nastolatków, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, w celu prawidłowego rozwoju narządu ruchu; 

•  Przy zaburzeniach skupienia uwagi; 

•  Dla osób spożywających napoje gazowane w dużych ilościach;

Uwagi:

Brak uwag.