Przejdź do treści

NAZWA:

Fohow Gaoqian – tabletki odżywcze

KOD:

KODF005

SKŁAD:

Glukomannan – błonnik roślinny [guma śluzowa] pozyskiwany z Amorphophallus konjac, chitozan o wysokiej gęstości, spirulina, błonnik rozpuszczalny (pektyny) i nierozpuszczalny ( celulozy) z różnych owoców i warzyw.

Błonnik pokarmowy to najogólniej kompleks substancji pochodzenia roślinnego nie ulegający trawieniu przez enzymy przewodu pokarmowego człowieka. Są to substancje o charakterze polisacharydowym (celuloza, hemicelulozy, pektyny, gumy, śluzy) i niepolisacharydowym (ligniny, kutyny). Błonnik odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego:.

Opis:

Znaczenie błonnika w diecie człowieka: 

Błonnik pokarmowy to najogólniej kompleks substancji pochodzenia roślinnego nie ulegający trawieniu przez enzymy przewodu pokarmowego człowieka. Są to substancje o charakterze polisacharydowym (celuloza, hemicelulozy, pektyny, gumy, śluzy) i niepolisacharydowym (ligniny, kutyny). Błonnik odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.

Przyczynia się do zwiększenia masy kału, do przyspieszenia pasażu jelitowego. Regularnie spożywany przeciwdziała zaparciom. Chitozan, pektyny i glukomannan pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Ponadto, stosowany w ramach diety niskokalorycznej glukomannan sprzyja utracie wagi. Natomiast spożywanie pektyn wraz z posiłkiem pomaga ograniczyć wzrost poziomu glukozy we krwi po tym posiłku.

Glukomannan z Amorphophallus konjac posiada właściwość pęcznienia w środowisku płynnym, wielokrotnie zwiększając objętość (ponad 30!) i dlatego daje uczucie „sytości” i „zapełnienia żołądka”. Przyjmowanie tabletek Gaoqian przed posiłkiem z dużą ilością wody powoduje mniejsze zapotrzebowanie na pokarmy i sprzyja utracie wagi. 

Chitozan o wysokiej gęstości i dużej masie cząsteczkowej. 

Chitozan jest polisacharydem pozyskiwanym z muszli i pancerzyków skorupiaków. W organizmie ludzkim chitozan, podobnie jak błonnik praktycznie nie jest przyswajany. Podobnie jak błonnik reguluje również i polepsza czynności przewodu pokarmowego, ma działanie regeneracyjne i profilaktyczne na śluzówkę żołądka, posiada zdolność obniżania poziomu lipidów we krwi. Właściwości absorpcyjne przyczyniają się do usuwania złogów zalegających w jelitach.

Błonnik z owoców i warzyw – pektyny, celulozy i inne włókna pęcznieją w przewodzie pokarmowym stwarzając uczucie sytości i braku apetytu. Stymulują aktywność perystaltyki jelit co jest istotą profilaktyki zaparć. Pektyny tworzą żelopodobne masy w jelitach co prowadzi do spowolnienia procesu wchłaniania cukrów i tym samym do obniżenia poziomu cukru we krwi. Błonnik sprzyja rozwojowi bakterii probiotycznych w przewodzie pokarmowym ograniczając w ten sposób możliwość rozwoju flory patogennej.

Spirulina. Najbardziej znany przedstawiciel sinic to Spirulina. Wśród ekologicznie czystych produktów Spirulina jest mistrzem koncentracji aminokwasów, witamin i mikroelementów Przyswajalność tego wodorostu przez organizm wynosi 95%. Spirulina zawiera najwięcej białka spośród produktów naturalnych – 65%! Według danych Światowej Organizacji Ochrony Zdrowia, Spirulina chroni przed około 65% istniejących chorób. Oprócz tego, ten najcenniejszy wodorost zawiera bardzo rzadko występujący w produktach roślinnych element – fikocjaninę, która pobudza przemianę, materii i wzmacnia układ odpornościowy.

Zbilansowanie naszego pożywienia zostało zachwiane. Coraz częściej mamy do czynienia z głodem na poziomie komórkowym, któremu zwykle towarzyszy otyłość – człowiek przyjmuje zbyt wiele kalorii, nie otrzymując wystarczającej ilości substancji odżywczych. Wodorosty, szczególnie mikro-wodorosty, są wyjątkowo ważne dla zdrowia, ponieważ dostarczają organizmowi bardzo cenne i niezbędne do życia składnik, a przy tym są produktem niskokalorycznym. Zaleca się je spożywać w charakterze środka neutralizującego najpoważniejsze współczesne problemy zdrowotne.

Gdy błonnik o wysokiej zawartości włókien dostanie się do organizmu ludzkiego, zaczyna wchłaniać wilgoć i rozszerzać się, pęcznieć, zwiększając objętość jelit. Proces ten pozwala na zmiękczenie mas kałowych, ułatwiając i przyspieszając ich wydalanie. Jednocześnie procesy te pobudzają aktywność perystaltyki jelit, zmniejszając zastój i możliwość przyswojenia toksyn w jelitach. Należy do tego dodać wiążące działanie, które umożliwia usunięcie zalegających złogów z masami kałowymi, przy jednoczesnym nawilżaniu jelit. Ma to istotne znaczenie przy skłonności do zaparć i hemoroidów. W ostatnim czasie wskutek podwyższenia ogólnej stopy życiowej ludzi, pożywienie jest coraz bardziej przetwarzane. Powszechnie obserwuje się u ludzi tendencję spadkową w spożywaniu jedzenia bogatego w włókna pokarmowe. Pożywienie wysokokaloryczne, o wysokiej zawartości białek, tłuszczów i węglowodanów sprzyja rozwojowi otyłości, cukrzycy, chorób serca, i innych chorób cywilizacyjnych. Stąd promocja diet bogato resztkowych przez agencje rządowe związane ze zdrowiem publicznym. Tabletki Gaoqian Feniks to koncentrat różnego typu włókien uzupełniający codzienną dietę w błonnik. „Oczyszczanie i regeneracja jelit” – to dwie funkcje w jednym preparacie!

Uwagi:

Nierzadko efekt zauważalny jest już po zażyciu mniejszej porcji preparatu, dlatego można rozpocząć suplementację od mniejszych ilości tabletek. Stosowanie powinno trwać przynajmniej 2 tygodnie. W razie konieczności cykl można znacznie wydłużyć.