Przejdź do treści

NAZWA:

Faradyczna opaska na szyję

KOD:

KODFH02

Faradyczna opaska na szyję to tekstylna opaska w któryej umieszczone są magnesy oraz kilka rodzajów kamieni półszlachetnych i minerałów.

Wpływa pozytywnie na zwiększenie intensywności wielu procesów metabolicznych, jak również wspiera poprawę przewodnictwa nerwowego.

Opis:

Faradyczna opaska na szyję to opaska tekstylna w której umieszczone są magnesy oraz korzystne dla organizmu człowieka ze względu na swój skład energetyczny przetworzone przy pomocy nanotechnologii kilka rodzajów kamieni półszlachetnych i minerałów posiadających właściwości wydzielania promieniowania podczerwonego, które oddziałują na człowieka zgodnie z zasadami bioenergetycznymi (akupunktura, masaż).

Zalety stosowania magnetoterapii

Pole magnetyczne wpływa na przyspieszenie dyfuzji jonów pomiędzy przestrzenią zewnątrzkomórkową, a wnętrzem komórki. Wpływa to pozytywnie na zwiększenie intensywności wielu procesów metabolicznych, jak również wspiera poprawę przewodnictwa nerwowego (1).Magnetoterapia poprawiając poziom natlenienia i odżywienia tkanek, wpływa korzystnie na samopoczucie fizyczne i zdolności intelektualne człowieka. Wspiera usuwanie toksyn z organizmu, pobudza produkuje endorfin, które działają jak naturalne środki przeciwbólowe(2).

Magnetoterapia z powodzeniem stosowana jest w przypadku chorób związanych z układem ruchu i bólami mięśniowo-stawowymi. Wyniki badań wskazują na przeciwbólowy efekt oddziaływania polem magnetycznym oraz efekt przeciwzapalny – ma to wpływ na zahamowanie postępowania zmian w przypadku takich chorób jak zapalenie kości i stawów (3). Pole magnetyczne pomocne jest również w leczeniu chorób układu krążenia. Nie tylko wspiera obniżenie ciśnienia krwi u osób cierpiących na nadciśnienie, ale pomaga również zmniejszyć poziom cholesterolu (4). Zastosowanie magnetoterapii do rehabilitacji osób po zakrzepicy żył głębokich pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju zespołu pozakrzepowego i umożliwia dużej liczbie pacjentów powrót do dotychczasowej pracy (5). Stałe pole magnetyczne stosowane jest również wleczeniu chorób o podłożu neurologicznym. Stymuluje ono przewodnictwo pomiędzy komórkami nerwowymi wpływając na metabolizm neuronów i regenerację tkanki nerwowej. Pole magnetyczne wykazuje pozytywne działanie w przypadku osób cierpiących na stwardnienie rozsiane. Badania wykazały, że po pół roku stosowania u nich magnetoterapii zaobserwowano u nich spowolnienie procesów upośledzania funkcji układu nerwowego (6).

Promieniowanie IR

Promieniowanie podczerwone (IR ) od wielu lat stosowane jest w fizykoterapii, chirurgii plastycznej, ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej. Jego pozytywny efekt IR został wielokrotnie udowodniony w wielu pracach badawczych między innymi przez Amerykański Urząd Badawczy Lotnictwa i Astronautyki NASA.

Promieniowanie podczerwone w tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i nasila pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i prozdrowotne.

Promieniowanie podczerwone wykorzystywane jest dla celów medycznych. Wykazuje pozytywny efekt przy leczeniu bólów mięśniowych, chorób stawowych, następstwach kontuzji czy zwichnięć oraz w zaburzeniach krążenia w obrębie skóry a także wielu innych dolegliwościach, np. bólach związanych z dyskopatią, po złamaniach, bólach będących następstwem zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych czy bólach menstruacyjnych i innych. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo – naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno – elektrolitową, czynności wydzielnicze nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorów, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii. (7)

BIBLIOGRAFIA:

1. Pasek J., Pasek T., Sieroń A.: Stałe pola magnetyczne w medycynie

– aktualny stan wiedzy. JEcolHealth, vol.17(1):21-26, 2013

2. RichmondS.J.: Magnet therapy for the relief of pain and inflammation in rheumatoidarthritis (CAMBRA): A randomised placebo-controlled crossover trial.Trials.12;9:53, 2008

3. Pittler M.H, Brown E.M, Ernst E.: Static magnets for reducing pain: systematic reviewand meta-analysis of randomized trials. CMAJ.177(7):736–742, 2007

4. Janicki J.S., Janicki Ł.J.: Wpływ gradientowego pola magnetycznego na study. Arch Phys Med Rehabil. 91(7): 1098-1104, 2010

5. Man D. Man B., Plosker H.: The influence of permanent magnetic field

therapy on wound healing in suction lipectomy patients: A double-blind study. Plast Reconstr Surg. 104: 2261-2266, 1999

6. Sandyk R.: Treatment with electromagnetic field alters the clinical course

300-301. ofchronic progressive multiple sclerosis, Neuro Communication Research Laboratories, Danbury. Int J Neurosci. 88(1-2): 75-82,1996

7. Witold Borkowski, Lekarz Medycyny „OpiniaLekarska” źródło –internet